איך לקבל ביטחון עצמי

 

אחת הסיבות העיקריות בגללן אנשים לא עושים את הדברים שהם חולמים לעשות, היא ביטחון עצמי. בניגוד למה שאנחנו נוהגים לחשוב לא פעם, אנחנו לא עושים דברים מסוימים, לא בגלל שאין לנו את היכולות אלא בגלל שאנחנו מפחדים וחוששים לנסות, מפחדים לא להצליח, מפחדים ממה שיקרה אם ניכשל. במילים אחרות, אם נלמד איך לקבל ביטחון עצמי, נוכל להתמודד עם הפחדים והחששות בצורה נכונה, הם ייעלמו ואנחנו נוכל לעשות את הדברים שאנחנו חולמים עליהם.

השאלה איך לקבל ביטחון עצמי היא משמעותית עבורנו בכל גיל כמעט, ילדים הרבה פעמים מתמודדים עם חוסר ואז על ההורים ועל המערכת מסביב לתמוך בהם ולעזור להם למצוא כלים איך לקבל ביטחון עצמי או איך לחזק ביטחון עצמי שקיים אך במידה נמוכה. אם בתור ילדים אנחנו בונים לעצמנו ביטחון עצמי, אז גם בהמשך הדרך יהיה לנו אותו, ואפילו אם נגיע למקומות וצמתים לא מוכרים, עדיין נדע להתמודד עם הדברים בזכות העובדה שיש לנו ביטחון גבוה בעצמנו.

לא רק שיש חשיבות לגיל בו אנחנו מתחילים ללמוד איך לבנות ביטחון עצמי, יש גם חשיבות לדרך שאנחנו עושים. ההמלצה היא תמיד “להיכנס למים מבלי לפחד” כלומר, לנסות, לא להפסיק בשום שלב לנסות, גם אם ניכשל מאה פעם, הרי שאנחנו נצבור ביטחון אישי ובסוף נצליח. הרבה פעמים, אפשר לשמוע המלצה נוספת, אם אנחנו צריכים ללמוד איך לקבל ביטחון עצמי, אז כל מה שעלינו לעשות זה לפעול במישור מסוים, לצבור בו ביטחון ואז לעבור אל מישור שאנחנו חלשים בו, ובעזרת אותו ביטחון שרכשנו להתגבר על הקשיים.

צריך לומר, התמודדות עם השאלה איך לקבל ביטחון עצמי או איך לחזק ביטחון עצמי שכבר קיים, עומדת לא פעם מול השאלה, איך להיות עם ביטחון עצמי גבוה. אומנם זה מאוד חיובי שיש לנו ביטחון עצמי גבוה, אך הרבה פעמים הוא יכול להכשיל אותנו, בוודאי אם הוא מושך אותנו לעשות דברים לא הגיוניים, דברים שעלולים לסכן אותנו או כשהוא מושך אותנו לעשות דברים שעלולים לפגוע בנו ובאחרים. לכן המשחק עם ביטחון עצמי הוא מעט מסוכן, מצד אחד חשוב מאוד שיהיה לנו אותו, מצד שני, חשוב שנדע כיצד להתמודד איתו וכיצד להגביל אותו לרמות שונות, על מנת שהוא לא יסכן אותנו.

אם אתם רוצים ללמוד עוד כלים איך לקבל ביטחון עצמי ואיך לחזק אותו, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר. שמי אהרון אדיב, מאמן אישי. אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. פנו אלי עוד היום בטלפון או דרך המייל, ואני אשמח לקבוע איתכם פגישה על מנת שנוכל לבנות ולחזק את הביטחון העצמי שלכם. אני מאמן הורים, ילדים, בני נוער, זוגות, מנהלים, אנשי עסקים ועוד.

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support