התמודדות עם לחצים

 

במהלך החיים, יש דברים שונים שמשפיעים על ההתנהלות שלנו, בין אם זה חיים האישיים שלנו, בעבודה, עם חברים וכדומה. לא פעם חלק מהדברים אשר גורמים לנו להתנהל בצורה מסוימת, הם תוצר של הרגל שאנחנו מגבשים לעצמנו עם הזמן ולעיתים זה פועל יוצא של משבר מסוים שאנחנו חווים ומשפיע על כל ההתנהלות שלנו.

דוגמא טובה לכך היא התמודדות עם משבר פרידה. אנחנו לא תמיד מודעים עד כמה פרידות מאנשים אוהבים יכולות להשפיע על חיינו. למשל, אנשים שזה עתה סיימנו איתם מערכת יחסים זוגית או אנשים שאנחנו אוהבים ולצערנו הסתלקו מן העולם. אנחנו לא מודעים עד כמה חיינו הושפעו מהם ויותר מזה עד כמה תהליך הפרידה משפיע ומשנה את חיינו.

אפשר למצוא לכך מספר דוגמאות, למשל התמודדות עם לחצים. לכאורה היינו מצפים שזה יהיה משהו שרק בשעות מבחן או משבר אנחנו נמצא את עצמנו בסיטואציות כאלו, אך זה לא כך. התמודדות עם לחצים יכולה להיות במקרים קטנים כמו גדולים, היא יכולה להיות תהליך שישפיע על כל הדרך בה נסתכל על החיים ויתרה מזו, על הדרך בה אנחנו נבחר, אם בכלל, לעשות דברים מסוימים. למשל, אם אנחנו מתמודדים גרוע עם לחצים, ייתכן מאוד שלא ניגש למבחנים או ניקח על עצמנו פרויקטים כי לא יהיה לנו ביטחון עצמי שבאמת נצליח לעמוד בהם.

אנחנו יכולים למצוא עוד שורה של משברים והתמודדויות עם מצבים מסוימים בהתנהגות שלנו, למשל, התמודדות עם ניהול זמן לא סדיר, כלומר סיטואציה בה אנחנו לא מסוגלים לנהל את הזמן שלנו בצורה נכונה ולכן אנחנו מבזבזים זמן יקר על דברים לא חשובים או שאנחנו לא מספיקים לעשות את מה שאנחנו אמורים לעשות.

סיטואציה זו מובילה להתמודדות אחרת, התמודדות עם דחיינות. מאחר ואנחנו לא מנהלים נכון את הזמן שלנו, אנחנו צריכים לדחות כל הזמן דברים. התמודדות עם דחיינות מובילה כמובן למקרה הראשון שתיארנו, התמודדות עם לחצים. כפי שאפשר לראות יש כאן מעגליות, אנחנו מנהלים את הזמן שלנו לא נכון, זה מוביל אותנו לדחות דברים, התמודדות עם דחיינות מובילה אותנו להיכנס ללחץ וכתוצאה מכך אנחנו ממשיכים את הלופ הזה, כי אנחנו לא יודעים כיצד לצאת, כיצד להצליח בהתמודדות עם לחצים פנימיים וחיצוניים. כפי שציינו בהתחלה הרבה פעמים מה שמוביל לכך, זה משבר פרידה כזה או אחר.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הנושא וכיצד מתמודדים איתו, זה הזמן ליצור איתי קשר. שמי אהרון אדיב, מאמן אישי, אני עובד עם הורים וילדים, זוגות ואנשי עסקים בשורה ארוכה של מקרים אישיים ומקצועיים. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או דרך האתר שלי ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. 

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support