זוגיות פרק ב’

 

הנתונים מלמדים אותנו שזוג אחד מכל ארבע זוגות בישראל מתגרש. חלק גדול מהזוגות אשר מתגרשים פונים אל זוגיות פרק ב’, קרי זוגיות שניה, אז הם צריכים להתמודד עם כל ההשלכות הן של הזוגיות עצמה והן של הקשר עם הילדים מהפרק הראשון שלהם.

מן הסתם, זוגיות פרק ב’ מתחילה בעקבות פירוק זוגיות בפעם הראשונה. מרבית האנשים נותנים כמה וכמה סיכויים לזוגיות שכזו, זוגיות במשבר קשה, עד שהם מבינים שאין שום סיכוי לתקן את הבעיה ולכן עדיף להם לפרק אותה לפני שיהיה מאוחר. כמובן שיש מקרים בהם זוגיות פרק ב’ היא הסיבה לפירוק הזוגיות הראשונה ובמקרה כזה, אין שום סיכוי ורצון בכלל לנסות לתקן אותה. מצד שני צריך לומר, אם זה המקרה, הרי סביר להניח שמדובר בזוגיות במשבר קשה שכך או כך היתה נשברת בשלב מסוים, העובדה שמדובר בפרק חדש של זוגיות שהתחיל תוך כדי, זו רק הוכחה לכך ולא הסיבה.

זוגיות שניה, אומרים לא מעט אנשים, היא זוגיות אחרת, אומנם יש בה לא מעט רגשות של אהבה וחיבה, בוודאי שיש גם תשוקה, אך זו זוגיות מפוכחת יותר, זוגיות בה שני הצדדים מכירים בכך שאהבה היא לא רק קשת בעננים ולבבות, כמו שלימדו אותנו הסרטים. מגיעים אל הזוגיות הזאת הרבה יותר חכמים, עם הרבה יותר תובנות, גם כל צד שומר על עצמו יותר על מנת שלא להגיע למצב בו שוב הם יצטרכו לפרק את הזוגיות.

צריך לציין נקודה נוספת והיא חשובה, זוגיות פרק ב’ וילדים. מדובר על עניין עצום כשלעצמו. לא רק שבני הזוג צריכים להתמודד עם השינוי אלא גם הילדים. יש מקרים בהם הילדים מאשימים את הצדדים בפירוק התא המשפחתי, יש מקרים קשים בהם הילדים מחרימים את בני ובנות הזוג של ההורים שלהם כתוצאה מכך. במקרים הטובים, יש הכרה בזוגיות הזאת, בחשיבות שלה ובעובדה שההורים שלהם מאושרים, גם אם לא ביחד.

זוגיות פרק ב’ שיש בה ילדים, מלמדת גם שבני הזוג צריכים ללמוד לחיות עם הילד של הצד השני, הם צריכים לדעת כיצד להסתדר איתם ועם האינטראקציה שקיימת בין בני הזוג שלהם לילדיהם. הם הרי נכנסים אל תוך תא משפחתי קיים ועליהם לדעת כיצד להתנהל בתוכו ברגישות ובתבונה.

לשם כך, רצוי להתייעץ, רצוי לקבל עזרה, לעבוד עם איש מקצוע שמכיר ומבין את התחום, בצורה כזו אפשר להצליח.

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר עוד היום ואני אשמח לספק לכם את כל הכלים בנושא. שמי אהרון אדיב, אני מאמן אישי שעובד עם מבוגרים וילדים, מנוסה במקרים של אימון לזוגיות שניה, זוגיות שניה, פנו אלי עוד היום ואני אשמח לעזור ולייעץ לכם בנושא זה ולהוביל אותכם בתהליך. 

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support