אימון אישי לחיים

אימון אישי לחיים – coaching לחיים

בעשור האחרון אנשים רבים מחליטים לשכור את שירותיו של מאמן אישי לחיים וזאת בניגוד לעבר בו רבים נעזרו בשירותיו של פסיכולוג . הסיבה לכך היא שיש אנשים שמבינים שאימון אישי יעזור להם להגיע למטרה שלהם במהירות וביעילות וזאת בהשוואה אל שיטת טיפול פסיכולוגית. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהו אימון קואצ’ינג ומה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לבין אימון אישי לחיים.

מעיפים את הסטיגמה

תמיד הייתה סטיגמה מסוימת ששויכה לאנשים שהחליטו להתחיל טיפול פסיכולוגי ולכן היו אנשים שהתביישו להיעזר באיש מקצוע מתחום הנפש וויתרו על טיפול זה. כיום, אנשים הרבה יותר פתוחים לעניין, אבל עדיין מדובר כאן על טיפול שמחייב השלת קליפות רבות ממסע החיים של המטופל על מנת להגיע אל אותו גלעין כואב וזאת בתקווה שדבר זה יעזור לאותו אדם לפתור את הבעיה שמטרידה אותו. אנשים רבים אינם חשים שהם מוכנים לעבור מסע זה על מנת להגיע בהצלחה אל נקודה מסוימת בחייהם או לכבוש יעד מסוים בו הם מעוניינים בחייהם.

דבר זה לגיטימי ביותר, שכן אדם שמעוניין להתקדם בקריירה שלו וכל הזמן מגלה שיש דברים שחוסמים את התקדמותו או אדם שמעוניין להצליח ולהעביר נקודות חשובות לאנשי הצוות שלו וזאת על מנת שהם יצליחו להגיע ליעדים רצויים בעבודה, לא תמיד צריך טיפול פסיכולוגי, פעמים רבות הוא יכול להשיג את המטרה שלו ולהצליח בכל אותם הדברים בהם הוא מעוניין בחיים באמצעות מאמן לחיים ותהליך אימון אישי לחיים, coaching לחיים.

מאמן אישי לחיים או פסיכולוג?

יש אנשים שסבורים שאימון אישי הוא תוצר של טיפול פסיכולוגי ולמעשה מדובר על טיפול פסיכולוגי קצר שמוביל אנשים למטרה שלהם במהירות. סברה זו שגויה לחלוטין וחשוב לדעת שיש הבדל גדול מאוד בין טיפול פסיכולוגי לבין אימון קואצ’ינג. מדובר על שני אנשי מקצוע שונים לחלוטין, בעלי הסמכה שונה לחלוטין שמציעים תכנית טיפולית שנבנית על יסודות שונים אחת מהשנייה:

  • אימון אישי coaching – המטרה של אימון אישי היא להגיע ליעד בו אתם מעוניינים. באימון המאומן יגלה את היכולות שלו וכיצד הוא יכול ליישם אותם בצורה הטובה ביותר ועל ידי כך לשדרג את חייו האישיים והמקצועיים. אימון אישי הוא אימון קצר, ממוקד, שעיקרו מתבסס על מעשים (המאמן מספק כל מיני תרגילים למאומן ומדי פגישה מוסיפים כלים נוספים ומגדירים דברים חדשים עד להצלחה הגעה ליעד. המיקוד העיקרי של אימון לחיים הוא בעתיד . המאומן מגדיר את הסיבה בגינה הוא הגיע לאימון, יחדיו מגדירים את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות והמאמן ינסח תכנית ברורה ומוגדרת שתוביל לאותו יעד עיקרי.
  • טיפול פסיכולוגי – כאן מדובר על טיפול שעיקרו הוא בחינת העבר ועל ידי כך הבנת ההווה. יש שיטות פסיכולוגיות רבות ובדרך כלל מדובר על תהליך ארוך שאינו מבטיח תוצאה של הצלחה להגיע אל יעד מסוים אלא הבנה של הבעיה וניסיון לפתור אותה על ידי מודעות גדולה יותר לעולם הרגשות של המטופל ולכל הקשור אל חייו.

לסיכום, הבחירה במאמן אישי לחיים תעזור לכם להגיע אל אותה נקודת יעד בה אתם מעוניינים במספר פגישות ובעלות סבירה. בנוסף, תוכלו להשתמש בכל אותם כלים אותם תקבלו מהמאמן האישי שלכם לכל החיים בכל תחום.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support