זוגיות מוצלחת

זוגיות מוצלחת – כבר מהפגישה הראשונה

התעלמות מהבעיות הנחשפות כבר בהתחלת הקשר מונעת מאתנו הצלחה בזוגיות וזאת עקב מספר גורמים, ביניהם חוסר התאמה זוגית.

אנו נוטים לבחור את מי שלא מתאים לנו לקשר הזוגי. בין הסיבות לבחירה השגויה אפשר למנות: אי זמינות (עדיין בקשר מחייב), אי זמינות רגשית עקב זמן חלוף קצר מאז סיום קשר קודם, חיפוש קשר מזדמן בלבד – מחפש זוגיות “בכאילו”, חוסר התאמה זוגית בולט בהתאמה של ערכינו, בהעדפות, בתוכניות לחיים בעתיד, בתוכניות למשפחתיות והורות, פערים בסגנון התקשורת.

אנו בעצמנו לא “סגורים” על עצמנו מבחינת עצם הרעיון של חיים בזוגיות , בלי כל קשר לבן הזוג המיועד אתו אנו מתכוונים להעביר את חיינו יחדיו וזאת עקב המחשבה: “יותר ממה שאני רוצה זוגיות אני מפחד/ת שהזוגיות ____________________” (נא לבחור את המתאים):

  • תחנוק אותי, תגביל אותי בהתפתחותי בתחומי השכלה וקריירה, תפגע בי כמו בפעמים קודמות, לא יהיה לי זמן להקדיש לילדי, בן/ת הזוג יפסיקו לאהוב אותי, שיעזבו אותי, שיבגדו בי, שיהיו אלימים כלפי, שיראו באמת מה אני שווה, ועוד פחדים למיניהם.
  • בעיות בזוגיות נובעות גם מהתחברות לזוגיות עקב סיבות לא נכונות אחרות:
  • “אני מזדקנת, השעון הביולוגי עובד ולא לטובתי”
  • “כל חברי כבר התחתנו ועם ילדים”
  • “נו מתי כבר יהיו לי נכדים ממך?”

כתוצאה מהלחץ הנ”ל, הבחירות שלנו בבני הזוג חפוזות ושגויות מבלי שהספקנו להכיר לעומק, לפני שפתחנו חברות אמיתית ואינטימיות.

התנהלות לא נכונה בין בני הזוג במהלך החיים המשותפים גורמת להרבה בעיות בזוגיות:

יחסי מין לא מספקים, התנהלות כספית לא נאותה והסתרת המציאות מבן הזוג, מריבות אינסופיות מכוערות ללא יכולת לצאת מהן בצורה מכובדת מבלי השארת פגיעות, חלוקה לא שוויונית בנטל מטלות הבית, אמון שהתדרדר, פזילה לכיוון בני זוג אחרים, דיבור לא מכבד, וויכוח על אופן גידול הילדים, וויכוח על ההתנהלות מול המשפחות הגרעיניות ועוד.

הצלחה בזוגיות שבחרנו לעצמנו תלויה בהבנתנו מה היו חוויות העבר שלנו בהקשר הזוגי. הן מה שראינו בבית ההורים והן חוויות הזוגיות הקודמות שהיו לנו. מבלי שננתח את חוויות העבר הלא טובות, קיים סיכוי גדול שנטעה בבחירתנו – ההתאמה הזוגית לא תהייה נכונה לנו והצלחה בזוגיות תהייה מאתנו והלאה.

ניתן ורצוי להיעזר בייעוץ זוגי מקצועי על מנת להבטיח שהבחירה שלנו וההתנהלות שלנו בזוגיות תגדיל את סיכויינו לזכות בקשר זוגי טוב ולאורך זמן.


זוגיות מוצלחת

סוגי אימון נוספים שעשויים לעניין אותך

מה היא זוגיות

מה היא זוגיות

להסבר מלא
משפרים חיי זוגיות

משפרים חיי זוגיות

להסבר מלא
לשמור על זוגיות טובה

לשמור על זוגיות טובה

להסבר מלא
מוציאים אהבה

מוציאים אהבה

להסבר מלא

למה לחכות?!
חייגו עוד היום לשיחת הסבר מקיפה

Call Now Button להסבר מקיף ללא כל התחייבות