מהי זוגיות

מהי זוגיות ומה זה זוג?

להסבר מהי זוגיות צריך להגדיר בתחילה מה זה זוג.
“זוג” זה תיאור של 2 אנשים, שקבלו החלטה חופשית, במשותף, בצורה מושכלת, לחיות ביחד, בקשר ברור ומוגדר, מתוך מחשבה וכוונה לחיים משותפים בהווה ובעתיד במחויבות, כשהיחסים ביניהם מתבססים על אמון הדדי, ביטחון, שיתוף והנאה. המחויבות ההדדית כוללת תכנון פעילויות משותפות שיקדמו את הזוג בחייו לאורך ציר הזמן.

הזוג מוכר כמי שחי בזוגיות על ידי הסביבה בה הוא חי.

קיים צורך בסיסי בחיי זוגיות הנובע מצורך להיות ביחד, במשפחתיות, בגידול ילדים .

על מנת להצליח בזוגיות, בני הזוג חייבים להתנהג על פי כללים מקובלים, בתיאום, בשיתוף, בהבנה ובהתחשבות בצד השני, 24/7.

למצוא זוגיות זה קשה. הקושי נובע מחוויות עבר שחווינו בבית ההורים בכל מה שקשור לזוגיות. בעיות מסוג של פגיעה, אלימות, נטישה, חוסר חום ואהבה, צורבים את התודעה שלנו.

קושי נוסף במציאת זוגיות נובע מחוויות לא טובות שחווינו במערכות הקשרים הזוגיים שהיו לנו עד כה. תופעה שמביאה אותנו למחשבה אולי אנו לא ראויים לקשר זוגי.

לחיות בזוגיות טובה זה אתגר לא קל . הקשיים רבים. חלק מהקשיים נובעים מכך שלא מלמדים אותנו מהי זוגיות בבית ההורים ולא בבית הספר.

לא למדו אותנו להתמודד עם אופי בן הזוג, מהי זוגיות נכונה, מה נדרש לתחזק זוגיות, איך להתחייב, להתמודד עם משבר בזוגיות, לעמוד בפני פיתויים, לדעת איך לגדל ילדים נכון, ועוד ועוד.

בנוסף אנו נכנסים למערכת זוגית חסרי כל הכשרה בתחומים הכה חשובים הבאים:

יכולת לניהול תקשורת בין אישית אינטימית בה אנו נחשפים, מביעים רגשות, פחדים ותסכולים. אנו צריכים לעשות זאת מתוך ביטחון שלא ישתמשו בזה נגדנו בעתיד. כתוצאה מתהליך התקשורת אנו צריכים להכיל ולתמוך בצד השני.

ניהול כלכלת בית הכרוכה באיחוד משאבים כספיים, חלוקת מטלות הבית השוטפות, גידול וטיפול בילדים, בארגון ותיאום המינון של בילויים משותפים בפעילויות כמו ספורט, טיולים, סרטים, הצגות, ביקורי משפחות.

התנהלות מיניות נכונה. זה נושא רגיש במיוחד. פה צריך להיות קשובים, מרצים, לפנק ולפרגן, מבלי לפגוע או להיפגע.

לאור כל זאת, ניתן לראות שזוגיות זה פרויקט קשה ליישום.

הזוגיות דורשת השקעה וטיפוח על מנת שלא תדעך עם הזמן. לא תמיד בני הזוג מודעים לקשיים ואיך להתמודד עם הבעיות הצצות מדי פעם.

מחקרים מראים ש 30% מהזוגות הנישאים, מגיעים לפרוד תוך שנתיים מיום היווצרות הזוגיות הרשמית, שלא להזכיר את אחוז הבגידות הגבוה גם בקרב הזוגות שהנשארים במערכת הזוגית.

נשאלת השאלה מהי הזוגיות שכל כך רוצים אותה ולמה בעצם כל כך קשה לחיות בזוגיות טובה ולאורך זמן.

הבעיות של אי שביעות רצון, שיעמום, שיגרתיות, מיניות לא מספקת, בעיות כלכליות, הבדלי ערכים ותחומי עניין, אובדן העצמאות מעוררות את השאלה למה בכלל צריך זוגיות ואיך גורמים לכך שהזוגיות תהייה טובה.

כמו כן נשאלת השאלה האם ניתן לחיות חיים מאושרים ללא זוגיות?

בהמשך למושג הזוגיות המונוגמית – המקובלת והקונבנציונאלית, התפתחו מושגי זוגיות אחרים כמו “זוגיות פתוחה” ו”זוגיות פוליאמורית” – זוגיות מרובת אהבות.

באימון לזוגיות עם אהרון אבידן, נבין מהי זוגיות נכונה, נקבל כלים לחזק יכולות אישיות על מנת לשפר את המערכת הזוגית, טרם התדרדרותה.

מה היא זוגיות

סוגי אימון נוספים שעשויים לעניין אותך

ייעוץ זוגי 2 ב'

יעוץ זוגי

להסבר מלא
משפרים חיי זוגיות

משפרים חיי זוגיות

להסבר מלא

זוגיות מוצלחת

להסבר מלא
אימון לזוגיות

אימון לזוגיות

להסבר מלא
משבר בזוגיות

משבר בזוגיות

להסבר מלא

למה לחכות?!
חייגו עוד היום לשיחת הסבר מקיפה

Call Now Button להסבר מקיף ללא כל התחייבות