תקיעות זוגית

תקיעות זוגית בין גבר לאישה

במאמר זה אני מתייחס לתקיעות זוגית בזוגיות הנמשכת באופן קבוע, לאורך זמן ובני הזוג חולקים מגורים משותפים.

הסיבות לתקיעות זוגית הן רבות ומגוונות.

להלן מפורטות מספר סיבות אפשריות ל תקיעות זוגית :

  • התחברות בקשר זוגי עקב סיבות לא נכונות, כש 3 מרכיבים הכרחיים שיהיו בבסיס זוגיות טובה – יכולת לפתח שיחה אינטימית, תשוקה ומחויבות לקשר לא קיימים. הסתמכות על התאהבות כבסיס בלעדי לקשר ועם התפוגגות ההתאהבות תוך זמן קצר, נגרמת תקיעות .
  • כשיש הבדלים בסגנונות התקשורת בין בני הזוג. 4 סגנונות התקשורת הבסיסיים – משימתי, מקדם, תומך ומנתח לא תמיד מתחברים אחד לשני. בזוגיות מתגלה קושי לגשר על פער בין הסגנונות הלא מתאימים ואז נוצרת תקיעות .
  • כאשר בני הזוג נישאו כתוצאה משידוך מאולץ. עם חלוף הזמן, מתבררים הפערים בין בני הזוג, פערים המביאים לידי תקיעות ובמרבית המקרים לגירושין. (הכרתי במסגרת עבודתי כמאמן, אשה דתייה, בת 29, יפה, חמודה, מוכשרת, אם לילד וגרושה פעמיים כתוצאה מנישואי שידוך).
  • כאשר הזוג נישא עקב: לחץ חברתי (“כל החברות שלך כבר נשואות”), לחץ ביאולוגי , רצון להיות כמו כולם, רצון לאבהות. כל הסיבות הללו לא מבטיחות זוגיות טובה.
  • כאשר שחיקה ביחסים בין בני הזוג, מחוסר רצון להשקיע במראה חיצוני, מאובדן הרצון לפנק את הצד השני, מאובדן החשק המיני ואי רצון להשתפר בתחום המיני, מחוסר רצון לדבר, לשתף, להקשיב, להכיל ,אובדן הביטחון בקשר והתעוררות רגשי קינאה.
  • כאשר בני הזוג פונים למערכות יחסים מקבילות (בגידה), ללא ידיעת והסכמת הצד השני.

על ידי אימון לזוגיות בידי מאמן אישי, ניתן להתמודד עם כל הבעיות הנ”ל שמביאות לידי תקיעות זוגית. ניתנים למתאמן כלים העוזרים להבין את הסיבות לכך ואיך לצאת ממנה על מנת להחזיר את החיים הזוגיים למסלולם התקין.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support